تبلیغات
love-mylove - جینکو حافظه‌تان را تقویت می‌کند
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

جینکو حافظه‌تان را تقویت می‌کند
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 ساعت 10:27 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میهن بلاگ 30 | ( نظرات )


گلفروشی آنلاین

ضد تجمع پلاکت ها، ضد آلرژی، ضد آلزایمر، ضد آریتمی، ضد آرتریت، ضد آسم، ضد سرطان، ضد شکنندگی مویرگ ها، ضدتشنج، ضد افسردگی، بیشتر شدن دهنده ی حافظه، محافظ اعصاب .... از خواص مفید این گیاه دارویی است.

جینکوبیلوبا
جینکو درختی است برگ ریز که قدیمی ترین گونه‌ی گیاهی به جای مانده در جهان می‌باشد. بعضی، قدمت وجود آن را بیش از 200 میلیون سال و بعضی منابع بیش تر از 250 و حتی 270 میلیون سال می‌دانند. این درخت ارتفاعی تا 37 متر قطری تا حدود یک متر را می‌تواند دارا باشد. عمر درخت گاهی وقتها تا هزار سال می‌رسد. برگ‌های این درخت خیلی ظریف و زیبا به شکل بادبزن هستند . برگ جینکو دارای رنگ سبز نسبتاً روشن بوده و همین رنگ به درخت زیبا یی خاصی می‌دهد.
این درخت دو پایه بوده، در پایه ی نر گل‌ها به صورت گل آذین سنبله و پایه ی ماده دارای میوه ای شبیه به گیلاس تولید می‌کند که ریشه ی آن در پاییز به روی درخت کامل شده و به زمین می‌افتد.
میوه‌ی جینکو قسمت گوشتی آب دار با بوی بد بوده دانه‌ای در وسط آن است. این دانه شبیه دانه‌ی بادام می‌باشد در بعضی از مناطق آسیا به عنوان خوراکی به فروش می‌رسد. این درخت، بومی چین بوده در ژاپن نیز گسترش دارد. کشت جینکو در سال‌های اخیر در مناطق مختلف ی از جهان از عبارت در ایران معمول گشته است. این درخت افزایش خیلی نماید و آرامی می‌باشد.
تاریخچه:

با توجه به قدمت درخت که مربوط به بیش از 200 میلیون سال پیش می‌باشد، آن را به نام فسیل زنده یاد می‌کنند و از آن جا که فسیل‌های به جا مانده از این درخت در نواحی جنوب شرقی چین و هندوچین پیدا شده است، احتمـا ل رویشگاه اصلی آن در این نواحی به یقین مبدل شده است. به نظر می‌رسد که تمام جینکوهای موجود در آمریکای شمالی، اروپا و نقاط دیگر کره‌ی زمین در عصر یخبندان دوره‌ی اول از بین رفته فقط در چین از این خطر نجات یافته‌اند. این گیاه در سال 1710 به وسیله ی اگلبرت کمپفر به اروپا برده شد و در سال 1771 توسط گیاه شناس معروف ، لینه مورد بررسی و نام گذاری علمی شد.

جینکو در چین به نام پنجه اردک گفته می‌شود؛ جهت چه که شباهت بسیاری به آن دارد. این گیاه از گذشته به عنوان یکی از گیاهان ارزشمند چین محسوب می‌شده و برای آن آثار تقویت کننده‌ی قلب ریه قایل بوده‌اند. در اسناد باقی مانده از طب چین گذشته این گونه استنباط می‌شود که پودر برگ‌های آن را به منظور بهبود آسم به طریقه ی استنشاقی مصرف می‌کرده اند. در دست نوشته‌های سانسکریت از اثرات عصاره‌ی این گیاه به عنوان اکسی ر زیاد کننده عمر یاد شده است.
ترکیبات مهم:

بخش مورد استفاده‌ی جینکو برگ‌های آن می‌باشد که ترکیبات آن به شدت تحت تأثیر فصل برداشت آن است. بیش‌ترین درصد مواد و تغییرات آن، مربوط به فصل پاییز می‌باشد. به طور خلاصه ترکیبات با اهمیت زیاد آن حاوی موارد زیر است:

* فلاونوئیدها: بیش از 40 فلاونوئید مختلف تهم اکنون در برگ‌ها شناخته شده اند که حاوی بیلوبتین، جینکتین، ایزوجینکتین، سیادوپیتی زین، کورستین، کامفرول ایزورامنتین می‌باشند.

* ترپنوئیدها که بیش تردی ترین می باشند حاوی بیلوبالید، جینگولیدهای A، B، C، J M می‌باشند.

* اسیدهای آلی که از عبارت اسید شیکمیک، اسید وانیلیک، اسید آسکوربیک، اسید پاراکوماریک مشتقات اسید بنزوئیک هستند .

* ترکیبات دیگر از عبارت کربوهیدرات، الکل‌ها، کربورهای خطی و کتون‌های دانه که دارای حدود 38 درصد کربوهیدرات، 4 درصد پروتئین، 2 درصد چربی، آلکالوئیدها، اسید آمینه، گلوکزیدهای سیانوژنیک و فنل‌ها است.

معمولا عصاره‌ی جینکو را بر حسب وجود 24 درصد فلاونویید گلوکزیدها استاندارد می‌نمایند
اثرات مهم:

بیش از 400 تحقیق کلینیکی بر روی خواص جینکو صورت گرفته که اطلاعات مهمی از آن‌ها به دست آمده است؛ از عبارت این که اثرات عصاره جینکو به مراتب از اجسام خالص شده ی آن بیش تر است و این نشان می‌دهد که اثرات سینرژیسم بین ترکیبات مختلف آن وجود داشته و ارزش است. آزمایش ‌های مختلف ی که بر روی آدم و حیوان صورت گرفته به طریق خوراکی به شکل قطره و کپسول بوده است.

از اثرات تایید شده ی جینکو که دارای ارزش می‌باشند موارد زیر را می‌توان نام برد:

1- تحریک گردش خون مغزی: نارسایی گردش خون در مغز می‌تواند باعث دلهره، اضطراب ، کمی حافظه، موارد شنوایی و کاهش تمرکز شده که این مواد می‌توانند با جینکو تخفیف یافته یا بهبود شوند. استفاده عصاره‌ی جینکو در 70 درصد از بیماران باعث بیشتر شدن جریان خون مغزی شده است. بر اساس تحقیق در 112 نفر که نقصان گردش خون مغزی داشته اند و مبوسیله سن آن‌ها 5/70 سال بود، استفاده روزانه ی 120 میلی گرم عصاره‌ی جینکو به مدت سال باعث کاهش گیجی، سردرد و ارتقا حافظه‌ی کوتاه مدت شد. حدود 40 کار کلینیکی درمورد استفاده‌ی 120 میلی گرم روزانه عصاره جینکو به مدت 4 تا 6 هفته صورت گرفته که همگی افزایش گردش خون مغزی را نشان دادند.

2- استفاده عصاره‌ی جینکو به عنوان كم شدن اضطراب و دلهره تاثیر گذار بوده است.

3- در بیشتر شدن حافظه تاثیر گذار است.

4- تحریک گردش خون عمومی به خصوص در افراد مبتلا به آسم را باعث می‌شود.

5- ویژگی آنتی اکسی دان حفاظت از اعصاب را دارا است.

6- تاثیر بهبود ی مثبتی در اکنون ت جنون (هم اکنون تی شبیه به آلزایمر) دارد.

در مشاهدات اخیر بسیاری از دلایل اثرات بالا به اثبات رسیده است از عبارت این که عصاره‌ی جینکو در سلول‌ها، بهره‌وری گلوکز و افردی ژن را خیلی می‌کند در خنثی کردن رادیکال‌های آزاد نقش مهمی دارد. چنین از نظر بالا بردن استقامت جدار سلول‌ها اثرات مثبت است. افزون بر این ثابت شده که میزان اسیدهای چرب اشباع نشده‌ی اعصاب از دیگر اعضای بدن بیش‌تر بوده و به همین دلیل نیز در معرض تخریب به وسیله‌ی رادیکال‌های آزاد قرار می‌گیرند؛ لذا علت حفاظت عصبی جینکو به دلیل اثرات خنثی کننده‌ی رادیکال‌های آزاد، روشن می‌شود.

از اثرات دیگر جینکو ضد تجمع پلاکت‌هاست که به علت اثر مستقیم بر روی جدار سلول‌ها و تاثیر آنتی‌افردی دانی آن است. هم چنین در این رابطه باعث بیشتر شدن سنتزپروستاسیکلین و سنتز ماده ی 2PAF می‌شود.

جذب انتشار عصاره‌ی جینکو:

فارماکوکینتیک عصاره‌ی جینکوی مارک دار در موش آزمایش شده و نشان داده است که مصرف خوراکی آن دارای 60 درصد جذب می‌باشد. فلاونوئیدهای ظاهر شده در آئورت، چشم ، پوست ریه‌ها دو تا سه مساوی میزان موجود در خون می‌باشند. میزان مواد گفته شده در عضله‌ی قلب دو مساوی عضلات دیگر بود. چنین 72 ساعت بعد از مصرف میزان مواد تاثیر گذار جینکو در هیپوتالاموس 5 مساوی میزان موجود در خون را نشان می‌داد. میزان همین مواد در نقاط دیگر مغز به اندازه‌ی هیپوتالاموس جذب نداشتند.

موارد مورد استفاده‌ی کلینیکی : سرگیجه، سردرد ، وزوز گوش، افسردگی، کاهش هوشیاری، فراموشی، کری حلزونی، آلرژی و ضعف (ضعف بسیار زیاد ی از اعضای مربوط به كم شدن خون رسانی به آن‌هاست؛ لذا زمان ی این مسئله جبران می‌شود، ضعف این اعضا كم شدن یافته یا از بین می‌رود).

در دست نوشته‌های سانسکریت از اثرات عصاره‌ی این گیاه به عنوان افردی ر زیاد کننده عمر یاد شده است

میزان و طریقه ی مصرف:
اکثر محصولات جینکوی استاندارد حاوی 24 درصد فلاوگلوکزید جینکو است. میزان مصرف آن 40 تا 80 میلی گرم هر بار تا سه نوبت در روز است (جمعا تا 240 میلی گرم در روز).

تست ‌های کلینیکی نشان داده است که مصرف فرآورده‌های جینکو حداقل می بایست 12 هفته ادامه یابد تا آثار آن ظاهر شود. اما در موارد ی بعد از دو تا سه هفته اثر آن در افراد ظاهر شده است.

سمیت:

جینکو داروی بی خطری است. در 44 تحقیق که جمعا 9772 نفر در آن مورد تست بودند، عوارض جانبی بسیار زیاد محدودی مشاهده شده که حاوی 21 مورد موارد روده ای- معده ای، هفت مورد سردرد شش مورد گیجی بوده است. اما میوه ی جینکو که از آن دارو تولید و ساخت نمی‌شود عارضه‌ی جانبی از عبارت التهاب از دهان تا مقعد، موارد روده ای- معده ای عوارضی مانند سماق‌های سمی است.

مهم‌ترین اثرات گزارش شده جینکو:

ضد تجمع پلاکت‌ها، ضد آلرژی، ضد آلزایمر، ضد آریتمی، ضد آرتریت، ضد آسم، ضد سرطان، ضد شکنندگی مویرگ‌ها، ضد تشنج، ضد افسردگی، ضد آدم (خیز)، ضد ورم، ضد جنون (ضد دیوانگی)، ضد کم خونی، ضد افردی دان، ضد کرم، ضد عفو نی کننده، ضد اسپاسم، ضد سرفه، كم شدن دهنده‌ی اضطراب ، قابض، بازکننده‌ی برونش‌ها، محافظ قلب، محرک گردش خون، تشنج آور، کاهش دهنده‌ی چربی خون، بیشتر شدن دهنده‌ی حافظه، محافظ اعصاب، محرک گردش خون مغزی، حفاظت کننده از اثرات ضرردار اشعه‌ها، گشاد کننده‌ی رگ‌ها پیشگیری کننده از لخته شدن خون.

نکات قابل توجه :

1- فرآورده‌های صنعتی مختلف ی از عبارت قرص، کپسول و قطره از عصاره‌ی برگ جینکو تولید و ساخت شده که پیشنهاد می‌شود تنها از این گونه کالاها استاندارد استفاده شود، نه از برگ گیاه و دم کرده یا جوشانده‌ی آن.

2- مهم‌ترین استفاده‌ی بهبود ی از محصولات جینکو در پیشگیری از فراموشی است؛ ولی می بایست دانست که این دارو بهبود کننده‌ی قاطع و کامل نمی‌باشد. این کالاها می‌توانند سرعت رسیدن به فراموشی را كم شدن داده و یا به تأخیر اندازند، ضمن این که به عنوان پیشگیری هم مصرف می‌شوند.

3- مصرف کالاها جینکو در میزان دارویی عارضه‌ی جانبی نبوده یا به صورت محدود گزارش شده که حاوی حساسیت‌های پوستی، اسهال، سردرد ، بی خوابی، اضطراب ، تهوع موارد روده معده می‌باشد. این عوارض ماندگار نبوده با قطع مصرف دارو بر طرف می‌شود.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
marieloskill.weebly.com دوشنبه 23 مرداد 1396 04:28 ب.ظ
Wonderful goods from you, man. I've understand your stuff previous to and you are just
extremely excellent. I really like what you've
acquired here, certainly like what you're stating
and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of
to keep it wise. I can not wait to read far more from
you. This is really a terrific web site.
nannettejosich.jimdo.com جمعه 20 مرداد 1396 11:41 ب.ظ
I have fun with, result in I discovered just what I used to be having a look for.
You have ended my four day lengthy hunt! God Bless
you man. Have a nice day. Bye
Foot Pain دوشنبه 16 مرداد 1396 02:36 ق.ظ
Great blog you have here.. It's difficult to find quality writing like yours these days.
I truly appreciate individuals like you! Take care!!
Foot Problems یکشنبه 15 مرداد 1396 12:02 ق.ظ
This website definitely has all the info I wanted concerning this subject and
didn't know who to ask.
drlucy.yolasite.com چهارشنبه 3 خرداد 1396 05:31 ب.ظ
When I initially left a comment I seem to have clicked on the -Notify
me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I receive four emails
with the same comment. Perhaps there is a way you are able to remove me
from that service? Kudos!
manicure شنبه 2 اردیبهشت 1396 06:48 ب.ظ
Pretty element of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to claim that I acquire actually
enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing in your augment and even I fulfillment you
get right of entry to constantly rapidly.
BHW سه شنبه 29 فروردین 1396 08:19 ب.ظ
Hi to all, for the reason that I am genuinely keen of reading this webpage's
post to be updated regularly. It consists of nice data.
BHW پنجشنبه 24 فروردین 1396 10:39 ق.ظ
Please let me know if you're looking for a author for
your weblog. You have some really great posts and I think I would be a
good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd love to write some material for your blog in exchange for a link back
to mine. Please send me an email if interested. Regards!
BHW سه شنبه 22 فروردین 1396 01:13 ب.ظ
Thanks for the marvelous posting! I really enjoyed reading it,
you happen to be a great author.I will make certain to bookmark your blog and may come back at some point.
I want to encourage yourself to continue your great work, have a nice holiday weekend!
manicure سه شنبه 15 فروردین 1396 08:42 ق.ظ
Appreciate the recommendation. Let me try it out.
manicure سه شنبه 15 فروردین 1396 05:43 ق.ظ
If some one wants to be updated with hottest technologies
after that he must be pay a quick visit this site and be up to date
everyday.
manicure یکشنبه 13 فروردین 1396 10:30 ق.ظ
wonderful issues altogether, you simply won a logo new
reader. What would you recommend in regards to your submit that you
just made some days ago? Any positive?
manicure یکشنبه 13 فروردین 1396 09:13 ق.ظ
If you desire to grow your experience only keep visiting this site and
be updated with the hottest news update posted here.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر